Dispepsijas slimnieki aicināti pieteikties jaunai bezmaksas ārstniecības programmai

Ikdienas steidzīgas ritms būtiski ietekmē mūsu veselību. Viens no aspektiem ir nesabalansētas pārtikas lietošana uzturā. Bieži vien neatliek laika pilnvērtīgām, uzturvielām bagātām brokastīm un pusdienām, pirms gulētiešanas beidzot ir laiks paēst un rezultātā uzturā regulāri nevienmērīgi tiek lietota pārtika, kas izraisa smaguma sajūtu organismā , nospiež mūsu gremošanas sistēmu un rada diskomforta sajūtu vēdera zonā. Viens no gremošanas traucējumus raksturojošiem terminiem ir dispepsija. Dispepsija ir pastāvīgas vai periodiskas centrālas sāpes vai diskomforts vēdera augšdaļā. Akūtu sāpju gadījumā diagnostika un terapija bieži jāveic nekavējoties, kas var izpausties arī kā neatliekama ķirurģiska ārstēšana.

Sāpes vēderā visbiežāk liecina par gremošanas sistēmas funkcionālu vai organisku slimību. Līdz ar to dispepsijas slimnieki var saskarties ar vairākiem simptomiem, tādiem kā, abdominālās sāpes vai spiediens, kas asociējas ar postprandiālo pilnuma sajūtu, ātru piesātinājumu, sliktu dūšu, vēdera uzpūšanos, mēdz būt arī dedzināšanas sajūta organismā. Tomēr vēdera sāpes var būt arī ne-gremošanas orgānu pataloģijas pazīme. Piemēram, sāpes vēdera rajonā var būt muskuļu vai kaulu pataloģijas, plaušu karsoņa un pat sirds infarkta gadījumā. Tāpēc vēdera sāpju cēloni diagnosticēt var nebūt viegli un, veselības centra “Adoria” ārstu uzdevums, vērtējot pacienta veselības stāvokli, ir noteikt, vai to var novērot, droši ārstēt simptomātiski, vai arī nepieciešama papildu diagnostika, speciālista konsultācija vai neatliekama ķirurģiska operācija.

“Visbiežākie cēloņi ir pārēšanas, pārāk ātra uztura uzņemšana, pārmērīga kofeīna lietošana, pārmērīga trekna vai pikanta uztura uzņemšana, alkohola lietošana, smēķēšana, emocionāla trauma vai nervozitāte, holecistīts, akūts vai hronisks gastrīts, akūts vai hronisks pankreatīts, duodenāla čūla, kuņģa čūla, medikamenti – tādi, kā antibiotikas, aspirīns un nesteroidālie pretiekaisuma līdzekļi. Tādēļ ārstēšana atkarīga no tā, kāds ir pacienta slimības cēlonis un stadija. Esam atraduši līdzekļus, lai palīdzētu slimniekiem šo ārstēšanu nodrošināt bez maksas un palīdzētu uzlabot to ikdienas dzīvi”, norāda veselības centra “Adoria” vadītāja dr. Ārija Bušmane.

Veselības centrs “Adoria” vēlas sniegt atbalstu un nodrošināt bezmaksas ārstēšanu cilvēkiem, kas slimo ar dispepsiju, kā arī palīdzēt tiem, kas cīnās ar šādiem simptomiem, noskaidrojot simptomu iemeslu. Visi interesenti aicināti pieteikties pie dr. Ā.Bušmanes pa tālruni 29275401, darbdienās no plkst.12 – 15, vai pa e-pastu: info@adoria.lv