Demisija neesot Straujumas dienaskārtībā

Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas preses sekretāre Aiva Rozenberga noliegusi izskanējušās ziņas, ka Straujuma gatavojas demisionēt.

Straujumas pārstāve norādīja, ka šāds jautājums neesot premjeres dienaskārtības jautājumā. Sīkāki komentāri gan netika sniegti.

Jau vēstīts, ka ministru prezidente Laimdota Straujuma “Vienotības” frakcijas sēdē apliecinājusi gatavību demisionēt saistībā ar valdības lēmumu par “airBaltic” investora piesaisti, žurnālistiem pēc sēdes pavēstīja partijas līdere Solvita Āboltiņa.

Pašlaik gan partijas biedri norāda, ka Straujumas demisija nav iespējama saistībā ar valsts budžeta pieņemšanas laiku. Solvita Āboltiņa norādīja, ka izšķirošā loma būs tam, vai valdība spēs pierādīt savu rīcībspēju.

Āboltiņa atzina, ka pašlaik valdības rīcībspēja ir apšaubāma saistībā ar investora piesaisti “airBaltic”.

Jau ziņots, ka ministru prezidente Laimdota Straujuma pieprasījusi satiksmes ministra Anrija Matīsa demisiju.

Savu lēmumu premjere skaidro ar ministra novilcinātajām darbībām saistībā ar valsts nacionālās aviokompānijas “airBaltic” attīstību. Pēc Straujumas domām, Matīss nav veiksmīgi uzraudzījis aviokompānijas stratēģisko virzību, kas liecina par to, ka, iespējams, viņš nav izmantojis visas potenciālās iespējas.

Matīss ministres acīs zaudējis uzticību. Savukārt Matīss preses konferencē paziņoja, ka pats negrasās demisionēt un gaidīs Straujumas rīkojumu.

Straujumas lēmums nācis neilgi pēc tam, kad valdība pēc vairāk nekā četru stundu garām diskusijām akceptējusi finanšu konsultanta “Prudentia” atrasto investoru Latvijas nacionālajai aviokompānijai “airBaltic”. Pēc satiksmes ministra Anrija Matīsa vārdiem, attiecīgais valdības lēmums ir labākais iespējamais variants no sliktiem variantiem.