Brīdina, ka bez tirdzniecības darījuma starp ES un Lielbritāniju pārtikas un dzērienu nozarei klāsies katastrofāli

Nenodrošinot brīvās tirdzniecības līgumu starp Apvienoto Karalisti un Eiropas Savienības (ES) pēc “Brexit” sekas pārtikas un dzērienu apstrādes nozarei varētu būt katastrofālas, brīdinājuši britu deputāti un uzņēmēji.

Valdībā iesniegtajā ziņojumā viņi apgalvo, ka bez piekļuves Eiropas Savienības tirgum, beidzoties pārējas periodam, eksportēt pārstrādātus produktus, piemēram, šokolādi, sieru, liellopu gaļu, cūkgaļu un bezalkoholiskos dzērienus, britu patērētajiem nāktos maksāt par tiem augstāku cenu un izvēle lielveikalu plauktos būtu mazāka.

Brīdinājums, kas nāk no biznesa, enerģētikas un rūpniecības stratēģijas komitejas, ir satraucošs nozarēm, kuras varētu ciest no iespējamā tā saucamā bez darījuma “Brexit”.

Tiek norādīts, ka Lielbritānija līdz šim paļāvusies uz ES tirgu un līdzdalību vienotā tirgus un muitas savienībā, un neesot dzirdēts neviens pierādījums tam, ka aiziešana no ES muitas savienības britu ražotājiem un patērētājiem varētu būt izdevīgāka. Tiek uzsvērts, ka “rūpniecības panākumi lielā mērā ir atkarīga no dalības vienotā tirgus un muitas savienībā”.

Ziņojumā pausts, ka nozare, kurā nodarbināti 400000 cilvēku – trešā daļa no tiem ES pilsoņu – “neapšaubāmi ciestu”, ja Lielbritānija atstātu ES bez tirdzniecības darījuma.

Jau vēstīts, ka neskatoties uz to, ka britu rūpnieku konfederācijas pārstāvji aicinājuši premjerministri Terēzu Meju nodrošināt, ka Apvienotā Karaliste paliek ES muitas savienībā, Meja skaidri likusi noprast, ka Lielbritānija atstās muitas savienību, dodot priekšroku ciešākai sadarbībai ar ASV, Ķīnu vai Austrāliju.

Foto: Pixabay