Bijušais satiksmes ministrs: Jauno elektrovilcienu iepirkumu kavē konkurentu cīņas

AS “Pasažieru vilciena” jauno elektrovilcienu iepirkumu kavē vienīgi konkurentu cīņa, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” izteicās biušais satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Pēc Auguļa sacītā, runa nav tikai par lielu summu, bet arī par gadiem. Uz 30 gadiem faktiski notiek cīņa starp kompānijām par to, vai tās būs Latvijas tirgū, vai nebūs Latvijas tirgū. “Citus iemeslus bez konkurentu cīņas, kas kavē sekmīgu iepirkuma noslēgumu, nezinu,” piebilda bijušais satiksmes ministrs.

“Faktiski, mums jau šobrīd bija jābrauc ar jaunajiem elektrovilcieniem, līdz ar to, es ceru, ka AS “Pasažieru vilciens” un Satiksmes ministrija darīs visu, lai skaidrotu IUB [savu lēmumu],” norādīja Augulis.

Jau vēstīts, ka IUB nolēmis aizliegt slēgt “Pasažieru vilciens” iepirkuma līgumu ar noteikto uzvarētāju un atcelt iepirkuma komisijas lēmumu par rezultātiem.

“Pasažieru vilciens” uzdots divdesmit darbadienu laikā novērst iesniegumu izskatīšanas komisijas konstatētos pārkāpumus un atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumam pieņemt lēmumu, nosūtot paziņojumu IUB un visiem pretendentiem, vienlaicīgi nosūtīt IUB visu informāciju attiecībā uz lēmuma pieņemšanu un komisijas konstatēto pārkāpumu novēršanu.

Foto: Valsts kanceleja