Bankrotējusi viena no lielākajām Lielbritānijas tūrisma firmām “Thomas Cook”

Par bankrotu paziņojusi Lielbritānijas tūrisma kompānija “Thomas Cook”, kas ir viens no lielākajiem un vecākajiem tūrisma operatoriem pasaulē. Līdz ar to atceltas arī visas ar “Thomas Cook” starpniecību veiktās rezervācijas.

Lielbritānijas tūrisma kompānijas direktoru padome nonākusi pie secinājuma, ka nepieciešams izsludināt “uzņēmuma obligātu likvidāciju ar tūlītēju lēmuma spēkā stāšanos”.

“Paziņojums par uzņēmuma piespiedu likvidāciju šodien tika iesniegts Augstajā tiesā,” teikts paziņojumā.

Uzņēmums jau ilgāku laiku mēģināja piesaistīt darbības turpināšanai nepieciešamos 227 miljonus eiro no privātiem investoriem, taču šie centieni beigušies bez rezultātiem.

“Thomas Cook” izpilddirektors Pīters Funkhauers atvainojās klientiem, darbiniekiem, piegādātājiem un partneriem. “Šī ir ļoti skumja diena uzņēmumam, kurš ir kļuvis par komplekso atvaļinājumu pionieri un ļāvis ceļot miljoniem cilvēku visā pasaulē,” sacīja Fankhauers.

Šobrīd Lielbritānijas valdība veic pasākumus, lai nogādātu mājās apmēram 150 000 “Thomas Cook” klientu, kas pašlaik atrodas ceļojumos. Šim nolūkam valdība noīrējusi vairākus desmitus lidmašīnu.

Tāpat tūristiem tiks arī dota iespēja bez maksas atgriezties mājās arī ar regulārajiem avioreisiem.

Šī būs lielākā cilvēku evakuācija Lielbritānijas vēsturē kopš Otrā pasaules kara.