Baltcom atklāj, par kādu cenu mājsaimniecībām piedāvās elektrību

Ceturtdien uzņēmums «Baltcom» nācis klajā ar savu elektroenerģijas piedāvājumu visiem Latvijas iedzīvotājiem. Atkarībā no klienta izvēlētā pakalpojuma modeļa un elektroenerģijas patēriņa apjoma «Baltcom» elektrības cena būs no 16,1 līdz 16,8 eiro centiem par kilovatstundu (kWh) (iekļaujot sistēmas pakalpojuma tarifu un OIK).

Elektroenerģija klientiem turpmāk tiks piedāvāta gan kā atsevišķs produkts, gan komplektos ar citiem «Baltcom» pakalpojumiem – internetu, televīziju vai telefonsakariem, portālam «Apollo» pavēstīja uzņēmuma pārstāve Maija Dulle – Sūniņa.

«Savā piedāvājumā esam likuši uzsvaru uz maksimālu vienkāršību. Iedzīvotājs maksā par elektrību atkarībā no faktiskā patēriņa. Mājsaimniecības izmaksas par elektrību nosaka patēriņa apjoms konkrētā mēnesī un izvēlētais pakalpojuma apmaksas modelis. Visiem «Baltcom» telekomunikāciju pakalpojumu klientiem, kā arī tiem klientiem, kuri kā apkalpošanas veidu izvēlēsies «Baltcom» pašapkalpošanās portālu mansbaltcom.lv, tiek piedāvāta zemāka elektroenerģijas cena. Svarīgi, ka iedzīvotājam nav nekādu papildu izmaksu par elektroenerģijas patēriņu, piemēram, pakalpojuma abonēšanas vai patēriņa nodrošinājuma maksas, kas faktisko maksu par vienu kWh var būtiski sadārdzināt,» skaidro uzņēmuma valdes loceklis Gints Kiršteins.

Piemēram, patēriņa apjomam līdz 199 kWh mēnesī elektroenerģijas cena, reģistrējoties portālā mansbaltcom.lv, būs 16,65 eiro centi par kWh. Ja patēriņš konkrētā mēnesī būs 200 – 599 kWh, tad cena par 1 kWh, sākot jau no pirmā iztērētā kWh, būs 16,5 eiro centi.

Patēriņam pieaugot, piemēram, ziemas mēnešos, kad elektroenerģijas patēriņš mēnesī mēdz pat dubultoties, izmaksas par vienu kWh automātiski samazināsies. Klientam pašam nekas nebūs jāmaina vai jāpiesaka tarifu plāna izmaiņas.

Klientiem, kuriem rūp videi draudzīgs un zaļš dzīvesveids, «Baltcom» plāno īpašu piedāvājumu – zaļo enerģiju, kura saražota no atjaunojamajiem energoresursiem un kuras izcelsmi apliecinās īpašs sertifikāts.

«Baltcom» universālā pakalpojuma elektroenerģijas cena būs 16,9 eiro centi par kWh.

«2013.gada vasarā «Baltcom» sadarbībā ar «Snapshots» veiktā aptauja liecina, ka 4/5 Latvijas iedzīvotāju būtu gatavi iegādāties elektroenerģiju no sava telekomunikāciju operatora, ja tas varētu piedāvāt izdevīgākus nosacījumus nekā pašreizējais piegādātājs. Mūsu līdzšinējā pieredze liecina, ka tā ir, un esam apņēmības pilni nodrošināt saviem klientiem kvalitatīvus, izdevīgus un ērtus elektroenerģijas un telekomunikāciju pakalpojumus arī turpmāk,» uzsver Kiršteins.

Iedzīvotāji elektrības iegādei no «Baltcom» var pieteikties jau no 30.janvāra portālā www.baltcom.lv. Līgums par elektroenerģijas piegādi tiks slēgts uz 12 mēnešiem. Piesakoties pakalpojumam līdz 15.martam, iedzīvotāji piegādāto enerģiju saņems jau no 2014.gada 1.aprīļa.

Kā portālam «Apollo» pavēstīja «Baltcom» pārstāve, līgums ar «Baltcom» par elektroenerģijas piegādi tiks slēgts uz 12 mēnešiem. Līgumsods par līguma laušanu pirms termiņa beigām būs 10 eiro, ar samazinājumu 2,50 eiro apmērā par katru kvartālu. Tas nozīmē to, ka laužot līgumu par elektroenerģijas piegādi tuvāk līguma termiņa beigām, klientam ir jāmaksā mazāks līgumsods.

Līdz 1.aprīlim «Baltcom» klienti vēl var pieteikties arī sākotnējam piedāvājumam – elektroenerģijas iegāde komplektos ar telekomunikāciju pakalpojumiem noteiktā apjomā – 75 vai 100 kWh mēnesī par fiksētu abonēšanas maksu uz 24 mēnešiem. Pēc tirgus pilnīgas liberalizācijas šis piedāvājums klientiem vairs nebūs pieejams.

Mainīt elektroenerģijas piegādātāju iedzīvotājam būs vienkārši, norāda uzņēmumā. Klientam jānoslēdz līgums ar «Baltcom» par elektrības piegādi, savukārt visas pārējās līgumattiecības – piemēram, ar AS «Sadales tīkli» par elektrības piegādes infrastruktūras nodrošināšanu nokārtos «Baltcom».

Elektrība patērētājam tiks piegādāta tieši tāpat kā iepriekš – izmantojot AS «Sadales tīkli» infrastruktūru un pakalpojumus. Vienkāršāk runājot – jauni vadi jāvelk nebūs, mainīsies tikai elektrības tirgotājs.

«Domāju, ka vislielākais darbs un atbildība par to, lai pēc tirgus atvēršanas Latvijas mājsaimniecību elektrības patēriņš tiktu fiksēts precīzi un savlaicīgi, gulsies uz AS «Sadales tīkli», kam turpmāk būs jāspēj apkalpot ne vairs viena, bet vairāku elektroenerģijas tirgotāju klientus,» norāda Kiršteins.