ASV ievieš sankcijas pret Ķīnas un Krievijas ieroču eksportētājuzņēmumiem

ASV ir piemērojusi sankcijas Krievijas un Ķīnas uzņēmumiem, tostarp Krievijas valstij piederošajam ieroču eksportētājam “Rosoboronexport” un četriem Krievijas aizsardzības nozares uzņēmumiem, par ASV tiesību aktu pārkāpšanu, kas ierobežo ieroču tirdzniecību ar Irānu, Ziemeļkoreju un Sīriju.

ASV Valsts departaments paziņojumu par sankcijām publicēja Federālajā reģistrā, vēlāk izpelnoties nosodījumu no Krievijas Ārlietu ministrijas puses.

Maskava veiks pretpasākumus, reaģējot uz jaunām sankcijām no ASV puses, ziņoja vietējā ziņu aģentūra, atsaucoties uz Krievijas Ārlietu ministrijas mājas lapas komentāriem.

ASV Valsts departamenta paziņojums neprecizēja, kā katrs uzņēmums nonācis pretrunā ar ieroču neizplatīšanas aktu ar Irānu, Ziemeļkoreju un Sīriju, taču likums paredz, ka ar šim trim valstīm ir aizliegta preču, pakalpojumu vai to tehnoloģiju, kuras domātas masu iznīcināšanas ieroču vai ballistisko raķešu radīšanai, tirdzniecību.

Krievija ir atbalstījusi Sīrijas prezidentu pilsoņu karā, kurā ir nogalināti vairāk nekā 200000 cilvēki un vēl vairāk ievainoti, tostarp sniedzot viņam militāro palīdzību.

Pret Irānu un Ziemeļkoreju ANO ir vērsusi ieroču embargo.

Trešdien piemērotās sankcijas aizliedz ASV valdībai iepirkt preces vai pakalpojumus no uzskaitītajām nozarēm, kā arī pārdot abām valstīm ar aizsardzību saistītas preces un pakalpojumus. Pie tam, Ķīnai un Krievijai netiks piešķirtas jaunas licences konkrēto kontrolēto preču eksportēšanai, un visas esošās licences tiks anulētas.