Āgenskalna tirgus teritorija daļēji tiks atdzīvināta no 3. augusta

Āgenskalna tirgus teritorija daļēji tiks atdzīvināta no 3. augusta. Vēsturiskā ēka ir slēgta, kādreizējais sakņu paviljons nojaukts, atstājot tikai izturīgās kolonnas. Tirgus jaunie nomnieki vēlas ražas laikā dot iespēju zemniekiem tirgoties un viņu kundēm iepirkties, tāpēc tirdzniecība notiks zem klajas debess, bet gada aukstākajos mēnešos – par pagaidu būvi pārveidotajā sakņu paviljonā. Tādējādi tirgus, kaut arī ierobežotā teritorijā, tomēr būs atvērts visu gadu, raksta NRA.lv.

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas vadītājs Oļegs Burovs uzsvēra, ka nevar prasīt, lai nomnieks uzreiz iegulda daudzus miljonus eiro un tirgu pilnībā atver «kaut rīt». Pagaidām lielākajā daļā teritorijas būs iekārtotas āra tirdzniecības vietas, bet bijušais sakņu paviljons apjumts ar pagaidu jumtu un sienām un izveidoti nepieciešamie pieslēgumi. Tomēr tā būs tikai pagaidu būve, Neatkarīgajai sacīja SIA Kalnciema iela īpašnieks Kārlis Dambergs. Šis uzņēmums bija vienīgais, kas pieteicās tirgus nomas tiesību izsolē. Vēlāk koka konstrukcijas un atlikusī paviljona pamatu daļa tiks nojaukta. Daļu teritorijas pašvaldības Īpašuma departaments vēl nav pabeidzis labiekārtot. Ir nojauktas pagaidu būves un vecie kioski, demontēts avārijas stāvoklī esošais sakņu paviljona jumts un sienas. Tas nav nomnieka pienākums, situāciju pamato O. Burovs.

Vecais Āģītis tas nebūs, bet tāda ir dzīve – jaunais saimnieks nāk ar savu redzējumu, kā šajā vietā strādāt.
Kalnciema kvartāla atjaunotāju brāļu Dambergu paveiktais un reputācija ir bijusi garants tam, lai šajā apkaimē sarosītos citi nekustamo īpašumu īpašnieki un novērtētu Āgenskalna potenciālu.

Āgenskalna tirgus strādās katru dienu, izņemot pirmdienas. Jau pieteikušies vairāk nekā 100 tirgotāju, bet ne visi tīkotāji varēs nokļūt šajā Pārdaugavas tirgū. «Vērtēsim produktu izcelsmi,» vienu no kritērijiem raksturoja K. Dambergs. Zemnieku produkcija būs pirmajā vietā, bet būs arī dienas, kad tirdzniecībā būs pieejamas arī citas preces, un dienas, kad tirdzniecībā būs noteiktas preces, piemēram, zivis. Būs arī ievesta produkcija, bet to, kā varēja secināt pēc teiktā, arī izvērtēs – visi importētie štrunti tirgū nenonāks.

Atkalsatikšanās ar Āgenskalna tirgu paredzēta no 3. līdz 5. augustam ar īpašu programmu. Piektdien, 3. augustā, no pulksten 8.30 līdz 21 tirgus apmeklētāji varēs iepazīties ar lauku labumu tirgotājiem un uzzināt par Āgenskalna tirgus nākotni.

Sestdien, 4. augustā, no pulksten 8.30 līdz 18 visu vecumu apmeklētāji aicināti vingrot, vērot ēdienu gatavošanas paraugdemonstrējumus un nogaršot Rīgas restorānu uz vietas gatavotus ēdienus, baudīt svaigi spiestas sulas un smūtijus. Šajā dienā tirgus apmeklētājiem būs iespēja sastapt Ginesa rekordistu Dāvi Dudeli.

Svētdien, 5. augustā, notiks ģimenes diena, kur lieli un mazi aicināti piedalīties vairākās bezmaksas darbnīcās un meistarklasēs Seniori arī tiek īpaši gaidīti.

Bet jau no 7. augusta tirgošanās āra teritorijā notiks no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 7.30 līdz 19.

Tiesības turpmākos 30 gadus nomāt Āgenskalna tirgu šogad maijā ieguva SIA Kalnciema iela.

Antra Gabre

Foto: F64