Vējonis aicina politiķus vērtēt pēc viņu profesionalitātes

Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzskata, ka valdība ir jāveido politiķiem, kuriem vēlētāji ir izteikuši savu uzticību. Tā intervijā “Latvijas Avīze” atzina pats prezidents.

Viņaprāt, valdībā ir jābūt politiķiem, kuriem vēlētāji ir izteikuši savu uzticību un devuši mandātu pārstāvēt viņu intereses Saeimā. “Atšķirībā no uzaicinātajiem “profesionāļu ministriem” priekšvēlēšanu laikā sabiedrībai ir bijusi iespēja iepazīties ar Saeimā ievēlēto politiķu redzējumu, piedāvājumu turpmākai rīcībai un argumentāciju par labu vienam vai otram risinājumam. Visdrīzāk šādai “profesionāļu valdībai” būtu sarežģīti iegūt Saeimas vairākuma atbalstu. Tas savukārt var atstāt negatīvu ietekmi uz tām valdības iniciatīvām, kur būtu nepieciešams politisko partiju atbalsts Saeimā,” uzskata Vējonis.

Viņš aicināja ikvienu Latvijas pilsoni doties uz vēlēšanām un balsot. “Vērtēsim politiskās partijas un kandidātus ne tikai pēc to atpazīstamības, bet pēc viņu profesionalitātes. Es aicinu vērtēt kandidātus pēc viņu padarītajiem vai nepadarītajiem darbiem. Savukārt, uzklausot kandidātu solījumus, vērtēsim, cik reāli ir izpildīt šos solījumus un vai tas vispār finansiāli ir iespējams,” uzsvēra prezidents.

Tāpat Valsts prezidents atzina, ka atbalsta nepieciešamību palielināt Valsts prezidenta un premjera kā izpildvaras vadītāja pilnvaras.

“Atbalstu nepieciešamību vienlaikus palielināt Valsts prezidenta un Ministru prezidenta kā izpildvaras vadītāja pilnvaras, piemēram, Saeima apstiprina Ministru prezidentu, bet viņa aicinātos ministrus ieceļ Valsts prezidents,” intervijā norādījis prezidents.

Foto: Prezidenta kanceleja