Valsts prezidents aicina piedalīties vēlēšanās: Svarīgākais ir neatdot savu balsi citiem

Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicina balsstiesīgos pilsoņus noteikti piedalīties 13.Saeimas vēlēšanās, paužot cerību ka, pateicoties vēlētāju aktivitātei, nākamā parlamenta sastāvs nebūs ļoti sadrumstalots.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Vējonis uzsvēra, ka svarīgākais ir “neatdot savu balsi citiem, lai cits mūsu vietā izlemtu, kā Latvija attīstīsies”.

“Tāpēc es aicinu ikvienu pilsoni doties uz vēlēšanām un balsot, un es esmu pārliecināts, ka Latvijas iedzīvotāji ir zinoši un gudri un izdarīs izsvērtu lēmumu. Galvenais nepakļauties populistiskiem solījumiem un tāpēc ir būtiski vērtēt ne tikai pēc atpazīstamības, bet pēc profesionalitātes un padarītiem darbiem, un pēc tā, cik reāli ir izpildīt šos politiķu un partiju solījumus, un vai tas vispār ir finansiāli iespējams,” sacīja Vējonis.

Prezidents pieļāva, ka politiķu nepadarītie vai nepareizi padarītie darbi ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēki nevēlas doties uz iecirkni. “No viņiem ir jāprasa šo solījumu izpilde,” sacīja Vējonis, vienlaikus mudinot vēlēšanu dienā to aizmirst un skatīties uz nākamo Saeimu.

Viņa skatījumā ļoti būtisks ir uz Eiropu un transatlantisko virzienu vērsts ārpolitikas kurss, kas nozīmē, ka viņš premjera amatam nevirzīs cilvēku bez šāda redzējuma. Tāpat premjera amata kandidātam būtu jābūt gatavam uzsākt vai turpināt jau iesāktās reformas, kā arī būs arī citi kritēriji, piemēram, plāni veidot sabalansētu budžetu, turpināt izglītības un veselības nozares reformas, stiprināt tiesiskumu. “Šīs būs ļoti būtiskas prasības, bet ne mazāk būtiska būs, kāda būs topošo ministru un premjera kandidāta reputācija,” piebilda Vējonis.

Vējonis pauda cerību, ka pateicoties vēlētāju aktivitātei, 13.Saeima nebūs ļoti sadrumstalota.

Foto: F64