Saeimas komisija sāks vērtēt izmaiņas Tiesībsarga likumā

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien, 16. septembrī, pirms pirmā lasījuma sāks skatīt grozījumus Tiesībsarga likumā. Tas paredz samazināt tiesībsarga pilnvaru termiņu skaitu.

Partiju apvienības “Jaunā Vienotība” Saeimas frakcija grozījumus Tiesībsarga likumā parlamentam iesniedza šā gada jūlijā un tie paredz precizēt prasības, kas izvirzāmas tiesībsarga kandidātam, toskait likuma grozījumi paredz tiesībsargam noteikt maksimālo divu pilnvaru termiņu.

“Likumā šobrīd ir vairākas nepilnības, kas būtu novēršamas. Labojot likumu, aicinu noteikt, ka tiesībsargam ir jāpārvalda latviešu valoda un vismaz divas svešvalodas, tāpat aicinu likumā iestrādāt tiesībsarga amata kandidāta kvalifikācijas prasības – kandidātam ir jābūt ieguvušam vismaz maģistra grādu, kā arī šim cilvēkam ir jābūt padziļinātām zināšanām cilvēktiesību jomā. Tiek piedāvāts arī atcelt tiesībsarga administratīvo imunitāti,” norādījis likumprojekta iesniedzējs, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāts Andrejs Judins (“Jaunā Vienotība”):

Uzstājoties Saeimas plenārsēdē, Judins norādīja, ka maksimālais amata pilnvaru termiņa ierobežojums ieviešams pēc tam, kad 2021. gadā amatā tiks apstiprināts nākamais tiesībsargs.

“Lai neatņemtu iespēju esošajam tiesībsargam kandidēt uz šo amatu atkārtoti, aicinu pieņemt pārejas noteikumus, kas paredzētu, ka grozījumi likumā, kas ierobežo personas tiesības būt par tiesībsargu vairāk nekā divus termiņus pēc kārtas, neattieksies uz esošo tiesībsargu,” sacīja Judins.

Tikmēr Tiesībsargs Juris Jansons sagatavotās likuma izmaiņas sagatavotās likuma izmaiņas sauc par muļķīgu ierosinājumu un tiesībsarga darba politizēšanu. Viņš min, ka, iespējams, politiķu nepatiku pret sevi izsaucis ar vairākām uzvarām Satversmes tiesā, kas nu Latvijas valstij uzlikušas par pienākumu pārvērtēt visu sociālā nodrošinājuma sistēmu.

Foto: Saeimas kanceleja