Rīgas siltumam ir pozitīva ziņa rīdziniekiem

Rīgas siltumam ir pozitīva ziņa rīdziniekiem

Novembrī siltuma cena Rīgā būs nemainīgi zema, bet decembrī un janvārī
tā varētu vēl samazināties, portālu «Apollo» informēja AS «Rīgas
siltums» pārstāve Linda Rence.

Kā skaidroja Rence, «Rīgas siltuma» siltuma cena no šā gada 1.novembra būs nemainīgi zema, piemērojot norēķiniem par piegādāto siltumenerģiju 40,99 latu par megavatstundu (Ls/MWh) (58,32 eiro par megavatstundu (EUR/MWh)) bez PVN. Tā ir par 10% mazāka nekā 2012.gada novembrī, kad siltuma cena bija 45,42 Ls/MWh (64,62 EUR/MWh).

Prognozēts, ka decembrī un janvārī siltumenerģijas cena samazināsies – par piegādāto siltumu plānots piemērot 40,34 Ls/MWh (57,40 EUR/MWh) bez PVN. Prognozētā siltuma cena decembrī būs par 11% zemāka nekā pērn.

Rīgā novembrī siltumenerģijas tarifs ir arī zemākais Baltijas valstu galvaspilsētu vidū. Tas ir par 22% mazāks nekā Viļņā un par 13% mazāks, salīdzinot ar apstiprināto siltumenerģijas tarifu Tallinā.

Siltumenerģijas cena novembrī, decembrī un janvārī noteikta, pamatojoties uz AS «Latvijas Gāze» šī gada 8.novembra publicēto paziņojumu Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis» – par dabasgāzes tirdzniecības cenu 205 Ls/tūkst.nm3 (291,69 EUR/ tūkst.nm3) novembrī un prognozēto dabasgāzes tirdzniecības cenu 200 Ls/tūkst.nm3 (284,57 EUR/ tūkst.nm3) decembrī un janvārī.

Lai uzņēmuma klienti varētu sekot atklātai un godīgai pārejai uz jauno valsts valūtu, uzņēmuma siltumenerģijas tarifi eiro ir norādīti un aplūkojami uzņēmuma interneta mājaslapā «www.rs.lv» sadaļā klientiem.

Siltumapgādes uzņēmums ir pievienojies memorandam «Godīgs eiro ieviesējs» un ievēro godīgas komercprakses vērtības un patērētāju tiesību aizsardzības pamatprincipus, nodrošinot godīgu un precīzu cenu norādīšanu un pārrēķināšanu no latiem uz eiro.

Uzņēmums ik mēnesi savā interneta mājaslapā «www.rs.lv» informē par faktiski piemērojamo siltumenerģijas cenu, balstoties uz AS «Latvijas Gāze» publicēto paziņojumu Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis»» līdz tekošā mēneša 10.datumam par dabasgāzes tirdzniecības cenu.

Atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2013.gada 29.maija lēmumam Nr.89 «Par akciju sabiedrības «Rīgas siltums» siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem», siltumenerģijas cena var gan samazināties, gan palielināties, mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai.