Merkele atzīst kļūdas: Vācija un ES pārāk ilgi pievērusi acis uz bēgļu krīzi

Vācijas kanclere Angela Merkele atzinusi Vācijas migrācijas politikas kļūdas, pārāk ilgi ignorējot bēgļu problēmu.

“Vācija un citas Eiropas Savienības (ES) valstis pievērusi acis uz bēgļu krīzi un tās ārējām robežām pārāk ilgi,” vācu laikrakstam “Süddeutsche Zeitung” izteikusies Merkele.

“Mēs, vācieši, pārāk ilgi ignorējām problēmu un novērsām no sevis domu par visas Eiropas līmeņa risinājuma nepieciešamību,” atzina kanclere, piebilstot, ka Vācija, kas agrāk uzņēma lielāko daļu bēgļu no bijušās Dienvidslāvijas, bija priecīga, ka bēgļu problēmu nācās risināt galvenokārt citām valstīm. Viņa atzina, ka Vācija noraidījusi proporcionālu bēgļu sadalījumu.

Berlīne arī ilgi ir pretojusies reformām Eiropas Savienībā (ES), tostarp arī Šengenas zonas robežu aizsardzībai.

Merkele, kas saskārusies ar kritiku kopš Vācijā pirms gada uzsākta bēgļu uzņemšanas politika, uzsvēra, ka Vācijai un ES būs nepieciešama pacietība un izturība, lai risinātu migrācijas jautājumus. Viņa pauda, ka ES būs nepieciešams uzlabot sadarbību ar Āfrikas valstīm, kā arī ar Turciju un citiem grūtībās nonākušiem reģioniem.

Viņa arī pamācīja Vācijas politiķus nepiedalīties draudīgajā retorikā pret bēgļiem. “Vairāki vācieši vienmēr bijuši zināmi rasisti pret ārzemniekiem un gatavi uz vardarbīgu rīcību, bet šī tendence kopš pagājušā gada ir augusi,” bažīga ir Merkele.

Vācijas līdere brīdināja, ka visi migranti tiek pielīdzināti teroristiem. “Tas ir vienkārši nepareizi teikt, ka terorisms nāca līdzi ar bēgļiem,” pauda kanclere, piebilstot, kas tas jau bijis šeit neskaitāmos veidos un ar dažādiem uzbrucējiem.

Pagājušajā gadā Vācijā ieradās vairāk nekā viens miljons bēgļu, kas bēga no kara un nabadzības Tuvajos Austrumos un Āfrikas.

Lai arī Vācija sākotnēji uzņēmusi draudzīgi gandrīz ikvienu nelegālo imigrantu, tas radījis spriedzi sabiedrībā un pozitīvi patvēruma meklētāju ieceļošanu vērtē tikai 43 procenti iedzīvotāju. Arī kancleres Angelas Merkeles darbības saistībā ar bēgļu krīzi vairs netiek vērtētas atzinīgi, tiek norādīts, ka viņa faktiski atvēra Vācijas robežu bēgļiem un terorismam.

Foto:Erlebnis Europa/https://www.flickr.com/photos/142261625@N04//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/