Kardiologs: Latvijas veselības aprūpes budžetam vajadzīgi 1,9 miljardi eiro

Latvijas veselības aprūpes budžetam labākajā gadījumā būtu vajadzīgi ap 1,9 miljardi eiro, pauda Latvijas Kardiologu biedrības prezidents Andrejs Ērglis.

Intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” kardiologs pauda, ka Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šobrīd atrodas neapskaužamā situācijā.

Pēc viņa paustā, Kučinskim tiek prasīts tik daudz naudas, cik varbūt pat netiek nopelnīts. “Palūkojas uz kaimiņvalsti Igauniju, Latvijas veselības aprūpes budžetam labākajā gadījumā būtu vajadzīgi ap 1,9 miljardi eiro, lai tam līdzinātos,” pauda Ērglis.

Viņš pauda, ka Latvijai ir jānodrošina veselības aprūpes un kompensējamo medikamentu pieejamība. Pēc viņa sacītā, ir nepieciešamas pareizas investīcijas.

“Demogrāfija nav tikai piedzimušie bērni, bet arī veseli cilvēki ar kvalitatīvi nodzīvotiem gadiem ilgstoši,” uzsvēra kardiologs.

Valdība ministriju prioritārajiem pasākumiem 2018. gada budžetā sadalījusi 345 miljonus eiro.

Vislielākais papildu finansējums 2018. gada valsts budžetā plānots veselības aprūpei – 200 miljoni eiro, tādējādi pirmo reizi kopējam šim mērķim atvēlētajam finansējumam pārsniedzot vienu miljardu eiro. Demogrāfijas sekmēšanai nākamajā gadā plānots papildus atvēlēt 28,2 miljonus eiro, ceļu sakārtošanai 25 miljonus eiro, bet iekšējās drošības paaugstināšanai – 11,7 miljonus eiro.

Plānots, ka apstiprināšanai Saeimā nākamā gada valsts budžeta projekts tiks virzīts oktobrī.

Foto: estableman https://pixabay.com/en/users/estableman-5508870/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/