Jaunu mediķu atalgojuma modeli plāno ieviest jau nākamgad; mediķu arodbiedrība iebilst

Neraugoties uz mediķu arodbiedrības iebildumiem, jaunu mediķu atalgojuma modeli plāno ieviest jau nākamgad. Tā šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” norādīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP!).

“Esošais mediķu atalgojuma modelis rada daudz jautājumu un tas nav caurskatāms. Ir vesela virkne piemaksu. Līdzīgu, salīdzināmu darbu darot, vienā slimnīcā māsai vai ārstam atalgojums var atšķirties pietiekami būtiski. Tas rada neizpratni arī mediķu vidū,” norādīja Viņķele.

Pēc viņas sacītā, lai novērstu šīs nepilnības, ir sākts darbs pie jauna atalgojuma modeļa, kuru diskutēs ar nozari. “Viens no principiem ir iespējami vienkāršāka administrēšana, lielāks taisnīgums un lielāka izsekojamība tam, kā nauda plūst sistēmā,” uzsvēra ministre.

Tikmēr Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris pauda, ka pašreizējais atalgojuma modelis ir adekvāts – pietiekami pārskatāms un niansēts.

“Jebkurā sistēmā vienmēr ir iespējami uzlabojumi, taču, ja Ministru prezidents nācis klajā ar piedāvājumu veidot pilnīgi jaunu darba samaksas sistēmu, tad viņš to ir izdarījis bez pamatojuma, un tāpēc mēs šādam rīkojumam nevaram piekrist,” uzsvēra Keris.

Jauno modeli plāno izmantot jau nākamā gada budžeta sastādīšanā. Līdz 31. janvārim paredzēts prezentēt jauno modeli, bet līdz februāra beigām – to pabeigt.

Foto: Valsts kanceleja