Apvienotā Karaliste plāno mazināt “Brexit” ietekmi uz Eiropas bankām

Anglijas bankai ir plāns, kas ļaus Eiropas bankām darboties Apvienotajā Karalistē pēc “Brexit” tieši tā, kā līdz šim.

Kā vēsta raidsabiedrība “BBC”, bankas, kas piedāvā vairumtirdzniecības finansējumu – naudu un pakalpojumus, kas tiek sniegti uzņēmumiem un viens otram – darbojas saskaņā ar spēkā esošajiem noteikumiem.

Tas nozīmē, ka Eiropas Savienības (ES) bankas, kas darbojas ar filiāļu starpniecību, var turpināt savu ierasto darbību.

Nozare piedāvā vienkāršu veidu, kā bankas var operēt ar naudu, izmantojot savas starptautiskās operācijas. Riski gan rastos finanšu krīzes gadījumā.

Pāreja no filiāles uz filiāli varētu maksāt miljardus tādai bankai kā “Deutsche Bank”, piemēram, kurā Apvienotajā Karalistē strādā 9000 cilvēku.

Pašlaik bankas, kas atrodas jebkur Eiropas Savienībā, var pārdot pakalpojumus jebkur citur ES, pateicoties finanšu pakalpojumu pases pazīstamam instrumentam.

Lai arī ES komisārs Mišels Barnjē brīdināja par grūtībām Lielbritānijas finanšu pakalpojumiem turpmāk piekļūt Eiropas vienotajam tirgum pēc “Brexit”, ekonomisti aicinājuši ES bankas turpināt darbu Apvienotajā Karalistē, norādot, ka tas palīdzēs saglabāt Lielbritānijas un ES finanšu stabilitāti un aizstāvēt Londonu kā atvērtu globālo finanšu centru.

Jau vēstīts, ka Lielbritānijas bankas brīdinājušas britu premjerministri Terēzu Meju un finanšu ministru Filipu Hamondu, ka Kanādas stila brīvās tirdzniecības nolīgums ar Eiropas Savienību pēc t.s. Brexit nav pietiekami ambiciozs.

Apvienotās Karalistes finansisti pauduši bažas par Londonas nākotni kā lielu finanšu centru pēc tam, kad Lielbritānija pametīs ES 2019. gada martā. Bankas ir izstrādājušas ārkārtas plānus, lai pārvietotu darbavietas no Apvienotās Karalistes uz citām Eiropas pilsētām, piemēram, Frankfurtes, Parīzes un Madrides, lai garantētu pastāvīga pieeja vienotajam tirgum pēc “Brexit” beigām.

Foto: Pixabay