Lielbritānijas parlaments atkārtoti balsos par iespējamajiem “Brexit” variantiem

Ņemot vērā to, ka Lielbritānijas parlaments jau trešo reizi noraidījis premjeres Terēzas Mejas panākto vienošanos par to, kā valsts izstāsies no Eiropas Savienības (ES), šodien paredzēts atkārtots balsojums par alternatīviem “Brexit” scenārijiem.

Aizvadītajā nedēļā neviena no astoņām iespējām nav varējusi saņemt deputātu vairākuma atbalstu. Britu parlaments noraidījis citus alternatīvos “Brexit” scenārijus, tostarp izstāšanās no Eiropas Savienības bez vienošanās, palikšanu ES muitas savienībā un vienotajā tirgū, sarunas par ciešākām ekonomiskām saitēm ar ES pēc “Brexit”, referenduma rīkošanu par jebkādu “Brexit” vienošanos vai “Brexit” atcelšanu vispār.

Tā kā deputāti piektdien, 29. martā, atkal ir noraidījuši izstāšanās vienošanos, tad šobrīd viņiem būtu jāvienojas par kādu no alternatīvajiem scenārijiem.

Vislielākās izredzes uz atbalstu ir idejai par valsts līdzdalību Eiropas Savienības muitas savienībā, kā arī par referenduma rīkošanu par “Brexit” vienošanos.

Kā zināms, Eiropas Savienības līderi piekrituši atlikt “Brexit” līdz 22. maijam ar nosacījumu, ka Lielbritānijas Parlaments nobalsos par izstāšanās vienošanos. Ja izstāšanās līgumu neatbalstīs, tad ES līderi gatavi pagarināt sarunas vien līdz 12. aprīlim un tad sagaida no Londonas skaidrību par turpmāko plānu.

Foto:Number10/https://www.flickr.com/photos/number10gov//https://creativecommon