Eiropa brīdina par ievērojamu Grieķijas parāda pieaugumu – 201% no IKP

Eiropas Komisija (EK) paziņoja, ka pārsteigums par atgriešanos pie valsts ekonomikas izaugsmes ir tikai pagaidām – EK ir nopietnas bažas par ievērojamu Grieķijas parāda palielināšanos, ziņo ārvalstu mediji.

Trīs Eiropas iestādes, kas risina sarunas par trešo aizdevuma paketi ar Atēnu valdību paziņoja, ka Grieķijas ekonomika uzrāda krietnu lejupslīdi, no kuras valsts neatbrīvosies līdz 2017. gadam.

Saskaņā ar analīzi, ko veica EK, Eiropas Centrālā banka (ECB) un Starptautiskas Valūtas fonds (SVF) , Grieķijas parādi 2016. gadā sasniegs 201% no IKP.

Pētījumā teikts, ka Grieķijas parāda slogs būtu bijis vairāk ciešams, atceļot maksājumus līdz brīdim, kad ekonomika būtu atguvusies. SVF kā nozīmīgs Grieķijas kreditors piedalījās sarunās par šo aizdevuma paketi, bet ir licis saprast, ka tā piedalīšanās šajā aizdevumā ir atkarīga no tā, vai Eiropa piekritīs ilgtspējīgai Grieķijas parāda samazināšanai.

“Lielais parāds pret IKP un bruto finansējuma vajadzība, kas izriet no šīs analīzes, norāda uz nopietnām bažām par Grieķijas valsts parāda ilgtspējību. Analīze prognozē, ka Grieķijas ekonomika šogad samazināsies par 1,3%, 2016. gadā par 2,3% un tikai 2017. gadā atgriezīsies 2,7% pieaugums,” norādīja SVF pārstāvis.

Grieķijas parāda attiecība pret IKP 2020. gadā būs 175%, savukārt 2022. gadā 160%, tomēr tas vēl arvien būs lielāks par 120% no IKP, ko Starptautiskais valūtas fonds (SVF) uzskata par ilgtspējīga parāda robežu.