Pēc incidenta Kerčas šaurumā izskan aicinājumi pastiprināt sankcijas pret Krieviju

Pēc notikuša incidenta Kerčas šaurumā, vairākas Eiropas Savienības (ES) valstis nosodījušas Krievijas rīcību un pievienojušās Ukrainas aicinājumam noteikt stingrākas sankcijas pret Maskavu.

Kā zināms, saistībā ar Krievijas uzbrukumu Ukrainas karakuģiem, Ukrainas parlaments – Augstākā rada – pirmdien ārkārtas sēdē nolēma par karastāvokļa izsludināšanu valstī. Vienlaikus Ukrainas prezidents Petro Porošenko uzsver, ka “karastāvoklis nenozīmē kara pieteikšanu”.

Ukraina arī aicinājusi noteikt stingrākas sankcijas pret Krieviju. “Aicinām mūsu sabiedrotos un starptautiskos partnerus veikt visus nepieciešamos pasākumus agresora savaldīšanai, tostarp, izmantojot jaunas un pastiprinot pašreizējās sankcijas, kā arī sniedzot Ukrainai militāro palīdzību, lai aizsargātu Ukrainas teritoriālo nedalāmību un suverenitāti starptautiski atzītajās robežās,” teikts Ukrainas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Maskavas rīcību nosodījušas arī citas Eiropas Savienības valstis, tostarp Polija. “Rietumvalstīm jāapsver iespēja ieviest stingrākas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju,” medijiem norādījis Polijas prezidenta Andžeja Dudas ārlietu padomnieku Kšištofu Ščerski.

Arī Lietuva, Latvija un Igaunija ir nosodījušas Krievijas rīcību un aicinājušas pārtraukt kuģu satiksmes blokādi un garantēt netraucētu jūras satiksmi. Krievija tiek aicināta ievērot starptautiskās tiesību normas, nekavējoties pārtraucot agresīvu rīcību Melnajā un Azovas jūrā.

Arī Francija uzsvērusi, ka uzbrukumam Ukrainas kuģiem nav nekāda attaisnojuma. “Mēs aicinām Krieviju pēc iespējas ātrāk atbrīvot aizturētos Ukrainas jūrniekus un atdot sagrābtos kuģus,” paziņoja Francijas Ārlietu ministrija.

Tikmēr Krievija notikušajā vaino pašu Ukrainu, norādot uz provokāciju.

Kā zināms, Krievijas robežapsardzes kuteris svētdien atklājis uguni uz Ukrainas Jūras spēku kuģu grupu, trāpot diviem nelieliem artilērijas bruņu kuteriem un ievainojot divus ukraiņu jūrniekus.

Foto: Shutterstock