Lembergs norāda uz Ventspils domes opozīcijas sīkmanīgo dabu

Ventspils pilsētas dome nevarēja atbalstīt tik populistiskus un bezatbildīgus priekšlikumus, ar kādiem nāca klajā opozīcija, norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs, komentējot Ventspils pašvaldības opozīcijas izteikumus, ka pieņemtais budžets ir necaurspīdīgs un nav uzskatāms par leģitīmu.

“Saeimā tiek gatavots budžets. Par budžetu balsos pozīcija, bet opozīcija balsos pret. Un tā ir bijis visus Latvijas neatkarības gadus. Ja tā pieiet, ka proponē opozīcija, tad Latvijas Republikas vēsturē nav bijis neviens leģitīms budžets, izņemot to, kas ir pieņemts Ulmaņlaikos un Padomju varas gados, kad opozīcijas nebija,” skaidroja politiķis.

“Kristovskis & Co acīmredzot dzīvo skaistās atmiņās par Padomju laiku, kad bija vienas partijas diktatūra un kad, protams, budžets tika pieņemts vienbalsīgi, jo nebija opozīcijas,” piebilda Lembergs.

Pēc viņa sacītā, budžets ir galvenais politiskais instruments un tajā tiek iestrādāti pie varas esošās koalīcijas mērķi, un, protams, opozīcija vienmēr teiks, ka budžets nekam neder. “Ko viņi piedāvāja? Tā nevar teikt, ka viņi neko nepiedāvāja. Mēs arī skatījām [šos priekšlikumus] Finanšu budžeta komisijas sēdē, kur piedalījās arī opozīcijas pārstāvji, un ko viņi piedāvāja? Sabiedrisko transportu par velti. Tas maksā 3 miljonus eiro gadā. Kur ņemt naudu? Priekšlikums noņemt Kurzemes filharmonijai – līdz ar to mēs neskatāmies teātrus un neklausāmies neko, un visi brauc par velti sabiedriskajā transportā. Bet kur ir problēma? Ne visi brauc sabiedriskajā transportā. To regulāri izmanto tikai 25% iedzīvotāju. [..] Jau tā mēs dodam sabiedriskajam transportam 850 tūkstošus,” norādīja Lembergs.

Tikpat bezatbildīgi un populistiski esot bijuši arī citi opozīcijas priekšlikumi. “Jo, protams, mums kontā ir brīva nauda – 9 miljoni eiro, un mums pāris gadiem ir, ko “noēst”, bet pēc tam nebūs. Mēs nekad tādu populistisku politiku neesam piekopuši, jo mums jāiet uz attīstību, līdz ar to viņu priekšlikumi netika atbalstīti,” paskaidroja Ventspils mērs.

“Protams, opozīcija vienmēr teiks, ka nav leģitīms budžets, jo viņi par to nav balsojuši. Ja pieiet pēc tāda principa, nevienā valstī nekad nav pieņemts leģitīms budžets,” uzsvēra Lembergs.

Kā zināms, 8. februārī tika apstiprināts Ventspils pilsētas domes pieņemtais pašvaldības 2019. gada budžets.

Foto: F64