KNAB varētu rosināt izmaiņas attiecībā uz priekšvēlēšanu aģitāciju sociālajos tīklos

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pieļauj iespēju rosināt izmaiņas attiecībā uz priekšvēlēšanu aģitāciju sociālajos tīklos. Tā šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina KNAB priekšnieks Jēkabs Straume.

Viņš norādīja, ka priekšvēlēšanu periodā sadarbība ar sociālo tīklu uzturētājiem neesot tik ātra kā gribētos, kā rezultātā Straume pieļāva jaunas izmaiņas un likumdošanas iniciatīvas

Kā vienu no iespējām Straume pieļāva, ka varētu, piemēram, apdomāt iespēju kādu laiku pirms vēlēšanām aizliegt apmaksātu aģitāciju internetā, līdzīgi kā tas tagad tiek attiecināts uz citām platformām. Pēc viņa sacītā, šajā priekšvēlēšanu laikā tajos reklamēšanās notiekot daudz lielākā apmērā, arī apmaksāta.

“Sociālie tīkli ir pavisam noteikti ir sarežģītāki. Kas attiecas uz vides reklāmām, uz reklāmām drukātajā presē, TV un radio – tur vairāk vai mazāk ir viegli pārbaudāms. Līgumi un summas ir pārbaudāmas. Kas attiecas uz sociālajiem tīkliem. Šī situācija ir sarežģītāka, ņemot vērā, ka 13. Saeimas priekšvēlēšanu cīņā ārkārtīgi daudz lielākā apmērā tiek izmantoti sociālie tīkli. Tostarp apmaksātās reklāmas. Es vēlētos akcentēt, ka KNAB neuzskaita un neuzskata par kādu pārkāpumu tās politiskās aģitācijas, kas netiek apmaksātas. Tās nav aizliegtas,” skaidroja Straume.

“Šogad KNAB izdarīs visu, kas ir iespējams aģitācijas uzraudzībā,” sacīja biroja priekšnieks, piebilstot, ka nevar izslēgt, ka kāds kaut ko kaut kur būs paslēpis.

Kā zināms, 6.septembrī stājās spēkā aizliegums izvietot priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus televīzijā. Priekšvēlēšanu aģitācija, ievērojot Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktos ierobežojumus, turpināsies līdz pat dienai pirms vēlēšanām publiskās lietošanas ārtelpās un iekštelpās, preses izdevumos, radio, internetā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aicina iedzīvotājus būt aktīviem un sniegt atbalstu KNAB, ziņojot par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem.

Foto: F64