Francijas prezidents brīdina par Eiropas šķelšanos pēc “Brexit”

Francijas prezidents Emanuels Makrons brīdinājis Eiropas dalībvalstu vadītājus par iespējamo Eiropas šķelšanos pēc “Brexit” beigām.

Viņš aicināja pievērst uzmanību Eiropas kopīgajām interesēm, brīdinot, ka kontinents var ciest, ja atsevišķas valstis izmantos “Brexit”, lai īstenotu savas personīgās intereses.

“Katram no mums var būt savas intereses. Tas ir tas, par ko ir “ieslodzīto dilemma”. Ikvienam var būt interese par sarunām par sevi un viņi var domāt, ka var vienoties labāk nekā viņu kaimiņš (…) Ja mēs tā rīkosimies, ir iespējams, ka kopīgi radīsim situāciju, kas nelabvēlīgi iespaidos Eiropas Savienību un tādējādi arī katru no mums,” piebilda Makrons.

Viņa komentāri nāca dienu pēc tam, kad “Brexit” sekretārs Deivids Deiviss paziņoja, ka nākamā ES sarunu kārta radīs tādu pašu “sabiedrisko pērkonu un zibens” kā iepriekšējā posmā.

Viņš uzsvēra, ka negācijas nebūs “vienkāršas”, bet viņš tic, ka “sarunas būs veiksmīgas, jo Eiropas kontinenta nākotni vislabāk nodrošina spēcīgas un veiksmīgas attiecības”.

Jau vēstīts, ka secinot, ka Lielbritānija ir panākusi pietiekamu progresu, Eiropas Savienības (ES) līderi ir gatavi sarunas otrajai fāzi, kas ietver jautājumu par turpmākajām attiecībām.

Atgādinām, ka pērn, jūnijā 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības. Valdība oficiālo pieteikumu par aiziešanu no ES iesniedza šogad martā.

Kā ziņots iepriekš, noteikts precīzs laiks, kad Apvienotā Karaliste oficiāli izstāsies no Eiropas Savienības (ES). Tas būs 2019.gada 29.martā plkst.23.00 pēc vietējā laika jeb pusnaktī pēc Briseles laika.

Foto: Pixabay